Останні роки принесли стрімкий розвиток штучного інтелекту, особливо в його застосуванні в оборонній сфері. Одним із лідерів у цьому «змаганні» стає Китай, який активно впроваджує ШІ у військові справи. Про це повідомляє видання South China Morning Post.
Віртуальний командир у військових справах
Науковці з Лабораторії Університету національної оборони в Шіцзячжуані створили віртуального командира, який відтворює поведінку справжніх офіцерів, включаючи недоліки людської поведінки.
Зараз цей віртуальний офіцер виконує завдання в емульованому полі бою, де він має широкі повноваження в управлінні військами Народно-визвольної армії Китаю. Хоча використання такого ШІ для керування усією армією є несправжнім, його можна успішно застосувати для управління дронами або роботизованими засобами.
Потенціал та ризики технології
Вчені наголошують на потенціалі та ризиках цієї технології. Комп’ютерні моделі вже включають операційні плани, включаючи конфліктні регіони, такі як Тайвань і Південно-Китайське море. Перевірка таких симуляцій зачасту потребує багато часу від реальних командирів, а тут на допомогу приходять віртуальні офіцери.
Штучний інтелект навчений копіювати поведінку високопоставлених військових з Народно-визвольної армії, а його рішення базуються на емпіричних даних і аналогічних сценаріях.
Не втручаючись у процес, науковці спостерігають за поведінкою віртуальних командирів, дозволяючи їм самостійно навчатися та вдосконалюватися.